Jak palić świece sojowe ?

Jak palić świece sojowe?

Jak palić świece sojowe ?

Przepadasz za świecami zapachowymi, które napełniają wnętrze przyjemnym aromatem? Nie wyobrażasz sobie bez nich romantycznej kolacji lub domowego SPA? A może chciałbyś podarować bliskiej osobie wyjątkowy prezent, który wprawi ją w dobry nastrój? Przekonaj się, dlaczego naturalne świece wykonane z wosku sojowego to doskonały wybór oraz w jaki sposób je używać, aby jeszcze dłużej cieszyć się ich wspaniałym wyglądem i zapachem.

Instrukcja palenia świec sojowych w skrócie

  1. Ogrzać świecę sojową do temperatury pokojowej;
  2. Skrócić knot do długości 5 mm;
  3. Palić świecę jednorazowo od 2 do 4 godzin;
  4. Przy pierwszym użyciu świecy należy pamiętać, żeby stopić całą wierzchnią warstwę wosku, aby zapobiec tunelowaniu;
  5. Zgasić płomień przez odcięcie dopływu powietrza, a nie zdmuchnięcie. W tym celu można użyć specjalnych pokrywek.

Po szersze zgłebienie tematy czytaj poniżej!

Postaw na ekologię i naturalność!

Dlaczego wybrać świece z naturalnych wosków zamiast tych parafinowych, dostępnych w niemal każdym sklepie? Przede wszystkim, chodzi o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Nie ulega wątpliwości, że płomienie palących się świec oraz subtelny zapach, który się wtedy wydziela, działają relaksująco i wprawiają nas w nastrój ukojenia. Niestety, korzystanie z produktów stworzonych na bazie sztucznych składników, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dzieje się tak dlatego, że popularna parafina podczas spalania wydziela bardzo szkodliwe substancje – jest w końcu pochodną uzyskiwaną podczas destylacji ropy naftowej. Regularne palenie wykonanych z niej świec może przyczyniać się do bólów głowy, podrażnień oczu oraz problemów z koncentracją – a nawet zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów czy problemów z układem nerwowym. Decydując się na świece wykonane z naturalnego wosku, nie musisz obawiać się o negatywne skutki dla Twojego zdrowia. Wręcz przeciwnie – będziesz cieszył się przyjemnym aromatem oraz doskonałym samopoczuciem nawet podczas ich regularnego używania. Co więcej, przyczynisz się do dbania o nasze środowisko naturalne, ponieważ są one w pełni biodegradowalne oraz posiadają tylko naturalne składniki, między innymi drewniany knot. Staną się także wyjątkową ozdobą Twojego wnętrza!

Instrukcja palenia świec sojowych – pierwsze użycie

Świece wykonane z wosku sojowego nie tylko różnią się właściwościami od tych parafinowych, ale też sposobem użycia – wbrew pozorom pali się je o wiele łatwiej. Aby korzystać z nich jak najdłużej, warto trzymać się kilku prostych zasad. Jak palić świece sojowe?

Wosk sojowy wymaga niższej temperatury, aby się rozpuścić – wymaga to specjalnego podejścia, ale też niesie to za sobą wiele korzyści. Jakich? Przede wszystkim niższa temperatura topnienia zwiększa czas palenia świecy sojowej o około 30% – 50%. Wosk nie jest gorący, więc o wiele trudniej jest się nim poparzyć. Z łatwością można też go usunąć z przedmiotów lub ubrań – jedynie za pomocą wody i mydła. Jednak, aby cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem, należy je palić jednorazowo krócej – od dwóch do czterech godzin. Dłuższy czas spowodowałoby szybszą utratę cennych olejków eterycznych.

Duże znaczenie ma też pierwsze użycie świecy – nie należy zapalać jej jedynie na chwilę, niejako “na próbę”. Powinno się poczekać, aż dojdzie do stopienia wierzchniej warstwy wosku, co zapobiega tunelowaniu – czyli tworzenia się wgłębienia w wosku, które sprawia, że pali się ona o wiele krócej, niż obiecuje to producent. Podczas pierwszego użycia warto też pamiętać, że powinna ona mieć temperaturę pokojową – po dostaniu przesyłki najlepiej ją nieco ogrzać.

 

Zasady palenia świec sojowych

Aby uzyskać maksimum korzyści z naturalnych świec sojowych warto pamiętać o jeszcze kilku ważnych zasadach – między innymi o przycinaniu knota. Powinno się to robić po każdym paleniu – wystarczy skrócić go do długości 5 mm. Dzięki temu, będzie wypalać się czysto i równo, co przełoży się na ich żywotność oraz komfort użytkowania. Aby nie dopuścić do termicznego uszkodzenia słoika, w którym znajduje się wosk lub blatu, na którym jest ustawiona świeczka, należy kończyć palenie, gdy na dnie pozostaje około 1 cm wosku. Jej gaszenie powinno odbywać się poprzez odcięcie dopływu powietrza – można w tym celu użyć specjalnych pokrywek. Dlaczego nie powinno się tego robić poprzez zdmuchnięcie? Między innymi ze względów bezpieczeństwa – wosk mógłby wtedy dostać się poza obręb świecy lub na ubranie. Co więcej, jest to jedyny sposób rekomendowany przez producentów, ponieważ zapobiega wydzielaniu się dymu, który stłumiłby przyjemny zapach.

Jak palić świece zapachowe – dbaj o bezpieczeństwo

Świece zapachowe to doskonały sposób na miłą atmosferę podczas romantycznego wieczoru lub rodzinny nastrój w trakcie uroczystego obiadu w gronie najbliższych. Aby jednak ich korzystanie przynosiło jedynie korzyści, a nie zagrożenie, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim świec nie powinno się pozostawiać bez nadzoru – nawet na chwilę. Koniecznie trzeba upewnić się, czy zostały prawidłowo zgaszone po zakończeniu ich użytkowania. Należy zachować szczególną ostrożność, jeżeli w pobliżu znajdują się dzieci lub zwierzęta. Ze względów bezpieczeństwa nie powinno się stawiać ich w pobliżu przeciągów lub okien – szczególnie, jeśli znajdują się przy nich zasłony lub firanki. Aby nie dopuścić do poparzenia, nie poleca się przenosić świec, jeżeli w środku znajduje się jeszcze płynny wosk – najlepiej poczekać do ich całkowitego wystudzenia.

Komentarze

Ola
10 listopada 202114:25
(5/5)

Super świece i bardzo przdatny artukuł polecam

Świecoholik
26 października 202116:22
(5/5)

Super artykuł!

Odpowiedz
Wystaw ocenę*